منو
صفحه اصلی زندگی نامه تالیفات جوایز و افتخارات مقالات اخبار کارگاه آموزشی سوابق علمی آرشیو گالری تصاویر ویدئو
امروز : دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰  ۱۳:۳۸
نسخه چاپی   معماری صنعتی ساختمان

کتاب «معماری صنعتی ساختمان » تاکید دارد: تقلید کورکورانه از تکنولوژی کشورهای پیشرفته ما را به هدف عالی نمی رساند و با توجه به پیشینه ی درخشان صنعت ساختمان در معماری ایران، ترکیب و تلفیق تکنولوژی های پیشرفته با تکنیک های ساخت در هر سه زمینه طراحی، مصالح ساختمانی و نحو اجرای آن ها، می تواند در بهبود این صنعت بزرگ در کشور موثر و مفید باشد.

کتاب حاضر از شش فصل به هم پیوسته تشکیل شده که هر فصل به طور مجزا مباحث قابل تاملی را بیان می کند. فصل اول در برگیرنده تعریف مفاهیم و اصطلاحات اولیه ساختمان سازی است تا مخاطب با آشنایی کامل از این اصطلاحات بتواند مفاهیم کلیدی و بنیادی کتاب را بهتر درک کند. در این فصل همچنین مزایا و معایب روش های رایج و صنعتی به تفصیل شرح و در پایان فصل ضرورت های بهره گیری از معماری و صنعتی سازی ساختمان شرح داده شده است.

فصل دوم کتاب به طرح موانع و مشکلاتی می پردازد که صنعتی سازی با آن مواجه است و این مشکلات در شرایط گذشته و حال کشورمان توضیح و بسط داده می شود.

فصل سوم درباره نقش صنعتی سازی در ارتقاء کیفیت مصالح بحث می کند و نمونه های متنوعی را در این زمینه معرفی می کند که بالا بودن کیفیت مصالح چه مزایایی را می تواند در کار داشته باشد.

فصل چهارم کتاب " معماری صنعتی ساختمان" به پیشرفت های سیستم های ساختمانی ترمومور و نحوه ی اجرای انها می پردازد و در ادامه نحوه ی ساخت و بهره برداری از نخستیم گنبد کامپوزیت در کشور به تفصیل ارائه می شود.در ادامه این فصل پیرامون انواع ربات ها و نقش آن ها در صنعتی سازی ساختمان صحبت به میان می آید.

در فصل پنجم معماری سازه های هوشمند و متحرک و ویژگی های آن همراه با چند نمونه علمی و مهم ؛ از جمله در فرودگاه امام خمینی (ره) و ویژگی های آن معرفی می شود. موضوع اصلی فصل ششم و بخش پایانی کتاب، تعامل تولید صنعتی ساختمان با معماری بومی است. در این فصل نقش مصالح بومی در تولید صنعتی ساختمان و کاربرد صنعتی سازی ساختمان در احیای بافت های فرسوده و مزایای آن ارائه می شود.

به طور کلی کتاب" معماری صنعتی ساختمان" سعی می کند در طی این شش فصل تعریف نسبتا" جامعی از معماری و صنعتی سازی ساختمان و نیز مزایا و ضرورت های آن در معماری امروز، ارائه دهد و از این منظر می تواند منبع خوبی برای دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد فناوری و کارشناسی به ویژه دانشجویان رشته های معماری و تکنولوژی معماری باشد و مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب معماری صنعتی ساختمان در 230 صفحه قطع وزیری با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 85000 ریال از سوی انتشارات فکر نو در اختیار علاقمندان و به ویژه مهندسان و دانشجویان مقاطع مختلف معماری و عمران قرار گرفته است.

کتاب «معماری صنعتی ساختمان » تاکید دارد: تقلید کورکورانه از تکنولوژی کشورهای پیشرفته ما را به هدف ع">
   نظر شما

   دیگر نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
طراحی و اجرا :گروه مهندسی پارمونت

ارتباط با من