منو
صفحه اصلی زندگی نامه تالیفات جوایز و افتخارات مقالات اخبار کارگاه آموزشی سوابق علمی آرشیو گالری تصاویر ویدئو
امروز : دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰  ۱۵:۱۴
نسخه چاپی   به قلم دکتر محسن وفامهر: مجموعه دو جلدی «پرواز خیال و نقش سناریو در طراحی معماری» منتشر شد

به قلم دکتر محسن وفامهر: مجموعه دو جلدی «پرواز خیال و نقش سناریو در طراحی معماری» منتشر شد

مجموعه دو جلدی «پرواز خیال و نقش سناریو در طراحی معماری» از سوی دکتر محسن وفامهر استاد دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران منتشر و روانه بازار نشر شد.

 

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات

جلد دوم این کتاب نیز به موضوع "طراحی معماری دفتر کار و محل زندگی جنگلبان" پرداخته و مباحث موجود در این حیطه را مورد ارزیابی قرار می دهد و در آن 16 سناریو با تصاویر مناسب و منطبق به تفصیل تشریح شده است که قابلیت اجرا در فضای تعریف شده را دارد.

شاید به جرات می توان گفت این دو جلد کتاب جزو اولین کتاب هایی باشند که در زمینه سناریو و پرواز خیال برای طراحی معماری منتشر می شوند و طبیعتا می توانند حتی به عنوان روش مبنایی برای روبرو شدن با سایر طرح های معماری مورد استفاده قرار بگیرند.

در این دو کتاب سعی شده تخیلات مطرح شده با تصاویر متناسب و مرتبط با موضوعات گوناگون تنظیم شود و خواننده را به صورت نظری و تصویری و توام با احساس فعال به عمق مطالب رهنمون نماید، تا رابطه ای مستقیم و قوی میان خواننده و موضوع برقرار شود.

از نکات دیگر این کتاب دو جلدی این است که با ترکیب دو عنوان با موضوع طراحی سعی می کند ذهن طراح را با موضوعات مختلف درگیر کند تا با شکوفایی بیشتری به ایده و طراح، خلاقیت ببخشد. بنابراین برای هر نوع طراحی به ویژه طرح هایی که باید بدیع و نوآورانه باشند لازم است که پیش از سابقه ذهنی و حافظه تاریخی به آن ها پرداخته شود.

جلد اول این کتاب در 244 صفحه، تمام رنگی با قیمت 240 هزار ریال و جلد دوم در 188 صفحه تمام رنگی با قیمت 190 هزار ریال از سوی انتشارات دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) منتشر و شرکت به نشر توزیع کشوری آنرا بر عهده دارد.

 

به گزارش فارس، محسن وفامهر دکترای معماری با گرایش تکنولوژی از دانشگاه علم و صنعت ایران و عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت و عضو وابسته دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) است که تاکنون بیش از ده ها عنوان کتاب، صدها عنوان مقاله و سخنرانی با محوریت معماری ایرانی و اسلامی در مجامع تحقیقاتی و آموزشی داخل و خارج کشور ارائه داده و طراحی و اجرای پروژه های مختلف عمرانی و ساختمانی را اعم از علمی، فرهنگی با سازه های گوناگون در نقاط مختلف تهران و سطح کشور به انجام رسانده است.

در پی فرمایشات مقام معظم رهبری درباره لزوم تالیف و توسعه علوم انسانی ایرانی، اسلامی و جنبش تالیف علوم انسانی، دکتر وفا مهر از پیشگامان این عرصه در حوزه معماری شد و از آن زمان تاکنون بیش از هفت عنوان کتاب با این محوریت کلی تالیف و عرضه کرده است که سایر تالیفات وی نیز به زودی ارائه خواهد شد.

 

لینک منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930206001118

به قلم دکتر محسن وفامهر: مجموعه دو جلدی «پرو">
   نظر شما

   دیگر نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
طراحی و اجرا :گروه مهندسی پارمونت

ارتباط با من